Житомирський інститут культури і мистецтв


Студентський театр при ЖІКІМ

З 2008 року при Житомирському інституті Культури і мистецтв функціонує Молодіжний студентський театр. Керує театром художній керівник — директор Інституту, народний артист України Леонід Данчук. У Молодіжному студентському театрі наші студенти денної та заочної форм навчання мають змогу реалізувати свої сценічні та вокальні таланти. Театр гастролює на теренах України і за її межами.

Першою постановкою Молодіжного театру стала класична драма за твором американського класика Теодора Драйзера «Дженні Герхардт». Сьогодні вистава у виконанні талановитих виконавців збирає багато глядачів-прихильників. Режисери-постановники вистави — народні артисти України Нонна та Анатолій Гурські. За останні роки репертуар театру значно збільшився. Викладацький склад кафедри мистецтв: доценти В.Осляк, В.Карпенко, В.Савченко, А.Медведєв створили ряд вистав за творами Т.Шевченка, Р. Ібрамбекова, К. Маньє, М.Старицького, М.Куліша, інших українських і світових письменників та близько 20 концертних та шоу програм для глядачів різної вікової категорії.

Кожного місяця на базі інституту та сценах загальноосвітніх закладів і Будинків культури Житомирської області молодіжний театр демонструє свої вистави і концертні програми, під час яких відбуваються зустрічі з молоддю м.Житомира та області, проводяться прес-конференції та круглі столи. Особливу увагу Молодіжний театр приділяє благодійним акціям для дітей сиріт, онкохворим та соціально не захищеним верстам населення, військовослужбовцям з зони АТО та переселенцям Луганської та Донецької областей.

Постановки дипломних робіт студентів впроваджуються на сценах Будинків культури області та академічного музично-драматичного театру ім.І.Кочерги, транслюються по обласному телебаченню. Студенти Інституту як самостійно, так і під наглядом викладачів займаються режисерським вирішенням вистав, готують собі концертні костюми, визначають музичне і сценічне оформлення своїх творчих робіт.

Студентський театр має здобутки і на міжнародному рівні. Студенти приймають участь у обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах і фестивалях, наукових конференціях.

Репертуар навчального студентського театру

 1. Поетична вистава «Мати-наймичка» (до 200-річчя Дня народження Т.Г.Шевченка)

 2. Літературна композиція Т.Г.Шевченко «І мертвим, і живим, і ненародженим»
 3. Концертна програма «Любіть Україну у сні й наяву»
 4. Комедія Степана Васильченка «На перші гулі»
 5. Комедія Михайла Старицького «За двома зайцями»
 6. Комедія Степана Васильченка «На перші гулі»
 7. Комедія Габріели Запольської «Моральність пані Дульської»
 8. Франсуа Бордо комедія «Милі дітки».
 9. Казка для дітей молодшого та середнього шкільного віку «Чарівна ніч» (Самостійна студентська робота)
 10. Вистава «Діти Нобеля»
 11. Дипломні роботи випускників
"Мати наймичка" Т.Г. Шевченко - Прем'єра в студентскому театрі ЖІКіМ
"На першій гулі" С. Васильченко. Студентський театр ЖІКіМ (ч.1) - Режисер - заслужений артист України Анатолій Медведєв.
"На першій гулі" С. Васильченко. Студентський театр ЖІКіМ (ч.2) - Режисер - заслужений артист України Анатолій Медведєв.
Т.Г. Шевченко "Мати наймиичка". Студентський театр ЖІКіМ (ч.1) - Режисер - заслужений артист України Анатолій Медведєв.
Т.Г. Шевченко "Мати наймиичка". Студентський театр ЖІКіМ (ч.2) - Режисер - заслужений артист України Анатолій Медведєв.
Т.Г. Шевченко "Мати наймиичка". Студентський театр ЖІКіМ (ч.3) - Режисер - заслужений артист України Анатолій Медведєв.

Житомирський інститут культури і мистецтв